5 miejsc, gdzie doskonale sprawdzą się basenowe suszarki do włosów

5 miejsc, gdzie doskonale sprawdzą się basenowe suszarki do włosów

W wielu miejscach po skorzystaniu z wybranych usług można, a nawet trzeba wziąć prysznic, co wiąże się ze zmoczeniem włosów. Zatem niezbędne są tam suszarki basenowe do włosów, które pomimo swojej nazwy, sprawdzają się również w innych miejscach. Gdzie warto je zamontować?

Aquapark – suche włosy po basenie to podstawa

Oczywiście poza pływalniami i znajdującymi się przy nich szatniami i łazienkami, basenowe suszarki do włosów sprawdzą się również w większych wodnych centrach rozrywki, czyli aquaparkach. Przez takie miejsca codziennie przewija się setki osób, zatem rozwiązania i standardy higieniczne muszą być na najwyższym poziomie. Wychodzenie po basenie i prysznicu z mokrą głową lub konieczność zabierania ze sobą własnej suszarki to już przeszłość, gdyż standardem w aquaparkach powinny być suszarki basenowe do włosów. Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary powinny bez problemu zmieścić się obok strefy umywalkowej, oczywiście w wymaganej odległości od źródła wody czyli co najmniej 60 cm.

Siłownia – wylanego potu nie musisz zabierać ze sobą do domu

Niewątpliwie siłownia to miejsce oblegane przez wiele osób. Nie tylko kulturystów pracujących nad tzw. rzeźbą, ale również tych, którzy o aktywności przypomnieli sobie dość późno i mają wiele do nadrobienia w kwestii zrzucenia nadprogramowych kilogramów. Jedni i drudzy wylewają hektolitry potu, aby osiągnąć swój cel, a dobrze wyposażona siłownia dzięki temu liczy swoje zyski. Niemniej jednak poza urządzeniami do ćwiczeń, przy siłowni poza szatnią powinna znajdować się łazienka z prysznicami oraz toaleta. W łazience po przeciwległej stronie poza wyspą umywalkową powinny znaleźć się suszarki basenowe do włosów, wszak podczas ćwiczeń pot leje się z każdego zakamarka skóry i również włosy wymagają odświeżenia. W niewielkiej siłowni warto zatem zamontować choć jedną suszarkę basenową do włosów.

SPA – zabiegi na ciało wymagają jego odświeżenia

Przychodząc do gabinetu odnowy na masaż, czy inny zabieg poprawiający kondycję skóry często trzeba odświeżyć ją i oczyścić z kurzu i zanieczyszczeń nagromadzonych w ciągu dnia. W związku z tym przed zabiegiem prosi się często klientów o wzięcie prysznica i dokładne osuszenie ciała. W przypadku peelingów na całe ciało, stosowania środków samoopalających, bądź depilacji może być również konieczne zmycie środków kosmetycznych po zabiegach. Dlatego w centrum SPA&Wellness obok prysznica powinna znajdować się również suszarka basenowa do włosów, która będzie pomocna w przypadku konieczności zmycia kosmetyków nałożonych na włosy.

Klub fitness – odnowa i regeneracja

Ćwiczenia fitness takie jak zumba, czy ćwiczenia na stepie angażują wszystkie mięśnie i partie ciała. Jak wiadomo po dużym wysiłku nie tylko ze względów higienicznych konieczne jest wzięcie chłodnego prysznicu, który schodzi rozgrzane mięśnie i zapobiegnie nadmiernym zakwasom, a także kontuzjom. Zatem obok sali do ćwiczeń powinna znaleźć się kompleksowo wyposażona łazienka. Nie może w niej zabraknąć nie tylko pryszniców, ale również suszarek basenowych do włosów. Dzięki temu każda uczestniczka zajęć może wrócić do domu pełna energii, dzięki zwiększonej ilości serotoniny po wysiłku, a także zregenerowana po zabiegach higienicznych i pielęgnacyjnych.

Zakład pracy – rygorystyczne wymogi sanepidu muszą być spełnione

Wiele zakładów pracy musi dbać o dostęp pracowników nie tylko do toalet, ale również kompleksowo wyposażonych łazienek. Dotyczy to szeroko pojętej gałęzi przemysłu, np. hutników czy górników, jak również pracowników branży spożywczej. W łazienkach poza prysznicami powinny znaleźć się również basenowe suszarki do włosów, trudno bowiem wymagać, by pracownicy nosili ze sobą własne. Dlatego obok odzieży i obuwia roboczego należy im zapewnić kompleksowo wyposażone sanitariaty. Dzięki temu można ograniczyć ilość rozprzestrzeniania się bakterii, a tym samym również niedyspozycji pracowników spowodowanych zaziębieniem czy wirusem. Dbanie o czystość jest niezwykle istotna, a w branży spożywczej włosy muszą być czyste, suche, a do tego spięte i schowane pod czepek. Warto zapewnić pracownikom najwyższy poziom komfortu nawet wtedy, gdy nie jest to wymagane przepisami kodeksu pracy.

Zapewnienie właściwego wyposażenia łazienek w miejscach publicznych zwiększa komfort użytkowania. W wielu miejscach przydatne będą suszarki basenowe do włosów i niewątpliwie warto je tam zamontować.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij