W wielu miejscach po skorzystaniu z wybranych usług można, a nawet trzeba wziąć prysznic, co wiąże się ze zmoczeniem włosów. Zatem niezbędne są tam suszarki basenowe do włosów, które pomimo swojej nazwy, sprawdzają się również w innych miejscach. Gdzie warto je zamontować?

Aquapark – suche włosy po basenie to podstawa

Oczywiście poza pływalniami i znajdującymi się przy nich szatniami i łazienkami, basenowe suszarki do włosów sprawdzą się również w większych wodnych centrach rozrywki, czyli aquaparkach. Przez takie miejsca codziennie przewija się setki osób, zatem rozwiązania i standardy higieniczne muszą być na najwyższym poziomie. Wychodzenie po basenie i prysznicu z mokrą głową lub konieczność zabierania ze sobą własnej suszarki to już przeszłość, gdyż standardem w aquaparkach powinny być suszarki basenowe do włosów. Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary powinny bez problemu zmieścić się obok strefy umywalkowej, oczywiście w wymaganej odległości od źródła wody czyli co najmniej 60 cm.

Siłownia – wylanego potu nie musisz zabierać ze sobą do domu

Niewątpliwie siłownia to miejsce oblegane przez wiele osób. Nie tylko kulturystów pracujących nad tzw. rzeźbą, ale również tych, którzy o aktywności przypomnieli sobie dość późno i mają wiele do nadrobienia w kwestii zrzucenia nadprogramowych kilogramów. Jedni i drudzy wylewają hektolitry potu, aby osiągnąć swój cel, a dobrze wyposażona siłownia dzięki temu liczy swoje zyski. Niemniej jednak poza urządzeniami do ćwiczeń, przy siłowni poza szatnią powinna znajdować się łazienka z prysznicami oraz toaleta. W łazience po przeciwległej stronie poza wyspą umywalkową powinny znaleźć się suszarki basenowe do włosów, wszak podczas ćwiczeń pot leje się z każdego zakamarka skóry i również włosy wymagają odświeżenia. W niewielkiej siłowni warto zatem zamontować choć jedną suszarkę basenową do włosów.

SPA – zabiegi na ciało wymagają jego odświeżenia

Przychodząc do gabinetu odnowy na masaż, czy inny zabieg poprawiający kondycję skóry często trzeba odświeżyć ją i oczyścić z kurzu i zanieczyszczeń nagromadzonych w ciągu dnia. W związku z tym przed zabiegiem prosi się często klientów o wzięcie prysznica i dokładne osuszenie ciała. W przypadku peelingów na całe ciało, stosowania środków samoopalających, bądź depilacji może być również konieczne zmycie środków kosmetycznych po zabiegach. Dlatego w centrum SPA&Wellness obok prysznica powinna znajdować się również suszarka basenowa do włosów, która będzie pomocna w przypadku konieczności zmycia kosmetyków nałożonych na włosy.

Klub fitness – odnowa i regeneracja

Ćwiczenia fitness takie jak zumba, czy ćwiczenia na stepie angażują wszystkie mięśnie i partie ciała. Jak wiadomo po dużym wysiłku nie tylko ze względów higienicznych konieczne jest wzięcie chłodnego prysznicu, który schodzi rozgrzane mięśnie i zapobiegnie nadmiernym zakwasom, a także kontuzjom. Zatem obok sali do ćwiczeń powinna znaleźć się kompleksowo wyposażona łazienka. Nie może w niej zabraknąć nie tylko pryszniców, ale również suszarek basenowych do włosów. Dzięki temu każda uczestniczka zajęć może wrócić do domu pełna energii, dzięki zwiększonej ilości serotoniny po wysiłku, a także zregenerowana po zabiegach higienicznych i pielęgnacyjnych.

Zakład pracy – rygorystyczne wymogi sanepidu muszą być spełnione

Wiele zakładów pracy musi dbać o dostęp pracowników nie tylko do toalet, ale również kompleksowo wyposażonych łazienek. Dotyczy to szeroko pojętej gałęzi przemysłu, np. hutników czy górników, jak również pracowników branży spożywczej. W łazienkach poza prysznicami powinny znaleźć się również basenowe suszarki do włosów, trudno bowiem wymagać, by pracownicy nosili ze sobą własne. Dlatego obok odzieży i obuwia roboczego należy im zapewnić kompleksowo wyposażone sanitariaty. Dzięki temu można ograniczyć ilość rozprzestrzeniania się bakterii, a tym samym również niedyspozycji pracowników spowodowanych zaziębieniem czy wirusem. Dbanie o czystość jest niezwykle istotna, a w branży spożywczej włosy muszą być czyste, suche, a do tego spięte i schowane pod czepek. Warto zapewnić pracownikom najwyższy poziom komfortu nawet wtedy, gdy nie jest to wymagane przepisami kodeksu pracy.

Zapewnienie właściwego wyposażenia łazienek w miejscach publicznych zwiększa komfort użytkowania. W wielu miejscach przydatne będą suszarki basenowe do włosów i niewątpliwie warto je tam zamontować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj