Czy szycie sukienek i sprzedawanie ich w sieci może być opłacalne? Jak swoje hobby przerobić w biznes i co zaoferować klientkom?

Mając ciekawe hobby można spróbować je przerobić w biznes. Oczywiście nie każde, ale jeżeli jesteście pasjonatami szycia i projektowania to warto spróbować. Bądźmy szczerzy, w większość sklepów asortyment jest dosyć podobny, jednak są kobiety, które cenią oryginalność. O ile na co dzień można nosić to co inny, to, gdy zbliża się jakaś ważna okazja, zrozumiałym jest, że kobiety chcą się wyróżnić. A to znowu nie jest łatwe, bo rzeczywiście asortyment sukien i sukienek w butikach jest podobny. Owszem są butiki ekskluzywne, w których można zakupić kreacje z prawdziwego zdarzenia, ale też cena może być odstraszająca. Dlatego ciekawym wyborem może być szycie sukienek i sprzedawanie ich w sieci. Pojawiają się tutaj pytania, czy taki biznes może być opłacalny i co warto zaoferować swoim klientkom?

Czy szycie sukienek i sprzedawanie ich w sieci może być opłacalne?

Mów się, że szczęściarzem jest ten, kto ma pracę, która jest jego hobby i trudno się z tym nie zgodzić. Dlatego też jeżeli rzeczywiście macie talent, ale i chęci, a także dużo pomysłów, to przekucie hobby w pracę będzie dla Was idealnym wyborem. Na szyciu sukienek i sprzedawaniu ich w sieci można zarobić. Przy czym już na samym początku trzeba ustalić konkretną grupę docelową. W tym przypadku sensowne jest wybranie grupy, którą będą stanowić kobiety ceniące jakość, ale i oryginalność, a także dysponujące środkami, które pozwolą im zakupić takie kreacje. Są one droższe niż te budżetowe, ale nadal zdecydowanie tańsze niż sukienki czy suknie z domów mody.

Jak osiągnąć sukces w branży modowej?

Cóż, konkurencja niemal w każde branży jest duża. Ale na pewno mniejsza niż w sektorze budżetowym. Dlatego też oferując zaprojektowane przez siebie sukienki nie trafiacie do bardzo szerokiego grona klientek, ale do określonego, gdzie konkurencja nie jest tak duża. Jednak oczywiście będzie wymagać to od Was pracy, ale skoro projektowanie i szycie jest Waszym hobby, to taka praca będzie przyjemnością. Musicie jednak pamiętać o zakupie właściwych materiałów. Tkaniny dekoracyjne czy z różnymi printami sprawdzą się idealnie. Nie możecie także zapomnieć o mniej przyjemnym aspekcie tego biznesu, a dokładnie o założeniu firmy, ale jak się zaraz przekonacie i to nie jest trudne, a poza tym możecie nieco zaoszczędzić…

Jak założyć firmę i o czym pamiętać?

W myśl zasady, że urząd skarbowy nie wybacza, lepiej nie ryzykować i od razu założyć firmę. Na początku dobrą informacją jest ta, że można to zrobić naprawdę szybko i przez Internet. Gorszą informacją jest to, że czasami strona się zacina. Na pewno ucieszy fakt, że przedsiębiorcy mogą skorzystać z „ulgi na start”, czyli przez pełnych 6 miesięcy są zwolnieni z płacenia składek na ubezpieczenie społeczne. Ten czas liczy się od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej. Jak też wiadomo, prowadzenie firmy generuje koszty i zakup tkanin dekoracyjnych jest jednym z nich. Na szczęście tkanina dekoracyjna wcale nie musi być droga. Wystarczy tylko znaleźć dobrą hurtownię materiałów. Ponadto możecie starać się o dotację bezzwrotną. Jak to zwykle bywa trzeba spełnić szereg formalności, ale jednak uzyskanie jej jest możliwe i rzeczywiście może pomóc w rozwinięciu biznesu.

Jak sprzedawać, by zarabiać?

Wszystkie ubrania, które będziecie sprzedawać w sieci muszą być stylowe, ale i dopracowane w każdym szczególe. Powinna cechować je wyjątkowość. Ale musicie pamiętać także, że zareklamowanie swoich usług jest ważne. Ale od czego są artykuły sponsorowane czy media społecznościowe? Warto je wykorzystać. Dodatkowo zdjęcia, które zamieszczacie muszą być naprawdę dobre. Najlepiej, aby sukienki nie były prezentowane na manekinach, lecz aby prezentowały je modelki i to w różnych rozmiarach. Dobrze by kolekcje powstawały dwa razy do roku i wtedy też organizujecie tematyczne sesje, z główną myślą przewodnią czy tematyką.

Pamiętajcie jeszcze, że nie ilość, a jakość się liczy. Zatem Wasz asortyment nie musi być duży, ważne, aby był wyjątkowy. Dzięki temu traficie do określonej grupy klientek, które szukają niepospolitych ubrań i chcą się wyróżniać.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij