Jak poprawić owal twarzy bez chirurgii plastycznej?

Wraz z wiekiem nasz owal twarzy zmienia się. Kości policzkowe przestają być tak widoczne, ale też tkanka tłuszczowa przemieszcza się ku dołowi. Również w sytuacji, gdy dana osoba schudnie, owal twarzy może znacząco się zmienić. Na szczęście są sposoby, by go poprawić i wcale nie oznacza to zastosowania chirurgii plastycznej.

Wolumetria twarzy – skuteczna i bezpieczna

Wielu celebrytów opowiada, że ich rysy zmieniły się na skutek diety, także skóra stała się jędrna. Oczywiście jest to kłamstwo. Jednak nie oznacza to wcale, że te osoby korzystały z chirurgii plastycznej, gdyż bardzo dobre efekty można uzyskać decydując się na zabiegi medycyny estetycznej. Świetnym tego przykładem jest wolumetria. W tym przypadku dochodzi do modelowania twarzy bez użycia skalpela. Stosuje się natomiast kwas hialuronowy bądź też własny tłuszcz, który wcześniej jest pobierany i wirowany. Oba zabiegi są bezpieczne, nie mniej efekty już nie są takie same. Wolumetria z użycie kwasu hialuronowego daje lepsze efekty, które dodatkowo są bardzo widoczne, niemal zaraz po zabiegu. Dzięki wolumetrii można dobrze wymodelować skronie, ale też policzki oraz brodę, co sprawia, że owal twarzy jest lepszy, zaś sama skóra nie tylko jędrna czy napięta, ale i dobrze nawilżona. Wolumetrii nie trzeba często powtarzać. Efekt utrzymuje się od roku do dwóch.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego

Nie tylko zabieg wolumetrii przynosi tak dobre efekty. Można również zdecydować się na zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Sama metoda jest oczywiście nieinwazyjna i bezpieczna, gdyż stosuje się w niej krew pacjenta. Warto wiedzieć, że osocze bogatopłytkowe stymuluje rozwój komórek i tkanek. Za pomocą kaniuli wprowadzane jest w docelowe miejsce, dzięki temu efekt jest szybki i widoczny. Jak każdy zabieg i ten może spowodować powikłania, ale zdarzają się one rzadko. Najczęściej dochodzi do powstania krwiaków czy obrzęków, jednak po tygodniu powinny ustąpić. Do tego efekt jest trwały, a zabieg niemal bezbolesny.

Lifting bez skalpela z użyciem nici – dobry zabieg medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna jest bardzo skuteczna. Ciekawym wyborem jest kolejny rodzaj liftingu bez skalpela, jednak w tym przypadku używa się specjalnych nici. Nie musicie się jednak obawiać, bo i ten zabieg medycyny estetycznej jest bezpieczny. Sama metoda jest dosyć innowacyjna i opiera się na zastosowaniu nici caprolac. Tutaj musicie wiedzieć, że są to specjalne nici wykonane z włókien z kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Są one w pełni zintegrowane z igłą. Można też zastosować nici oparte o technologię Aptos, która bazuje na materiałach rozpuszczalnych, zatem pełne rozpuszczenie nici następuje po około roku. Dzięki zintegrowaniu można precyzyjnie umieścić je w określony miejscu, a to pozwala na uzyskanie pożądanego efektu. Warto wiedzieć, że nici Aptos stymulują wytwarzanie kwasu hialuronowego. Metoda jest bezpieczna, jednak mogą wystąpić efekty uboczne, choćby w postaci podrażnienia skóry. Poza zwiększeniem napięcia skóry taki lifting poprawia też jędrność, a przed to owal twarzy. Zabieg nie jest bolesny, pewien dyskomfort może wywołać ukłucie. Czas trwania jest zależny od wyjściowego stanu pacjenta, ale też jego oczekiwań. Efekty widoczne są niemal od razu, gdyż napięcie skóry zdecydowanie się zwiększa, ale optymalne efekty widoczne są po 6 tygodniach.

Zabieg z użyciem aparatu Attiva

Do poprawy owalu twarzy można też wykorzystać urządzenie, które wykorzystuje fale radiowe. Działanie opiera się na połączeniu fali radiowej monopolarnej z bipolarną. W ten sposób impuls może dochodzić w głąb skóry. Tutaj dużą skuteczność uzyskuje lifting wewnętrzny oparty na urządzeniu Attiva. Zabieg polega na przyłożeniu do twarzy specjalnej głowicy, która emituje fale radiowe, co z kolei prowadzi do przegrzania tkanek, a następnie do obkurczania się włókien kolagenowych czy pobudzania procesów lipolizy komórek tłuszczowych. Dzięki temu skóra jest bardziej napięta i owa twarzy lepszy. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny.

Jest wiele zabiegów medycyny estetycznej, które są dobrą alternatywą dla chirurgii plastycznej. Tym bardziej, że wykazują bardzo dużą skuteczność, a przy tym są całkowicie bezpieczne. Oczywiście takie zabiegi powinien wykonywać lekarz, gdyż tylko wtedy macie pewność, że jest wykonany dobrze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij