Jak się ubrać na spotkanie biznesowe

Jak się ubrać na spotkanie biznesowe?

Stroje na spotkania biznesowe znacznie różnią się od tych, które zakładamy na co dzień. Chodzi przede wszystkim o to, by nasz wygląd był reprezentatywny i zgodny powagą funkcji, jaką zajmujemy w firmie. To oznacza, że należy dokładnie przemyśleć, co się założy. Jak w takim wypadku powinno się ubrać, by było i elegancko i wygodnie?

Strój biznesowy – kiedy konieczny?

Dress code w pracy będzie zależał w znacznej mierze od firmy, w której się pracuje, a także od zajmowanego w nim stanowiska. Bywa, że w przypadku szeregowych pracowników nie ma zbyt dużych wymagań, jak w przypadku osób, które swoją osobą i wizerunkiem bezpośrednio reprezentują interes firmy. Poza tym inny strój założy się, idąc po prostu do pracy, a inny, gdy czeka nas oficjalne, biznesowe spotkanie. W takich przypadkach należy wiedzieć, na co zwracać uwagę, by dobrze się zaprezentować.

Jak ubrać się na spotkanie biznesowe?

Wybór stroju biznesowego na oficjalne spotkanie będzie zależny od charakteru, w jakim ma się ono odbyć, a także od zasad ogólnych, jakie na co dzień panują w naszej firmie. Prowadząc konferencję ze współpracownikami, można pozwolić sobie na większe wyluzowanie, niż przy zebraniach z osobami z zewnątrz.

Należy też wziąć pod uwagę choćby porę roku oraz pogodę. O tym, jak się ubrać na spotkanie biznesowe w upalny dzień podpowie Ci artykuł na Baan.pl, a dobrany przez nas zestaw powinien być zarówno elegancki i stylowy, jak i wygodny. Z jednej strony należy przestrzegać kilku istotnych zasad, z drugiej, nie powinno się to odbywać kosztem naszego samopoczucia – przegrzaniem czy przeziębieniem ciała oraz innymi niewygodami.

Jakie są rodzaje strojów biznesowych?

W zależności od typu spotkania można wyróżnić trzy kategorie dress codu, do których zalicza się business casual, business smart, a także, najbardziej oficjalny rodzaj stroju, czyli business formal. Pierwszy z nich, czyli najmniej formalny strój casualowy świetnie sprawdza się na co dzień do pracy w biurze i nie wiąże się z żadnymi restrykcjami. Na spotkania biznesowe częściej wybiera się drugą formę, czyli business smart, który nadal cechuje się lekkością, jest jednak bardziej formalny, choć umożliwia większą swobodę w doborze kolorów i wzorów. Najmniej możliwości wyboru daje z kolei strój business formal, który charakteryzuje się największą sztywnością, jeżeli chodzi o zasady ubioru.

Jakie kolor, krój stroju na spotkanie biznesowe?

Jak już zostało wspomniane, rodzaj stroju biznesowego będzie zależał od charakteru spotkania, warto jednak mieć w szafie kilka konkretnych zestawów oficjalnych strojów, które sprawdzą się w większości sytuacji. Z pewnością warto więc mieć, w przypadku kobiet: białą koszulę lub bluzkę, marynarkę, najlepiej w kolorach czarnym, szarym, granatowym lub brązowym oraz spódnicę w takich samych kolorach, o długości minimum do kolan, najlepiej sprawdzi się ta o kroju ołówkowym. Nie można też zapomnieć o dopasowanych spodniach, a także dopuszczalne są także proste, eleganckie sukienki. Do tego nie można zapomnieć o dobrze dobranych dodatkach, czyli torebce, butach i pasku oraz cielistych lub czarnych rajstopach i delikatnej biżuterii.

Mężczyźni pod tym względem mają łatwiej, ponieważ dobrze dopasowany garnitur sprawdzi się praktycznie w każdej sytuacji. Na mniej oficjalnych spotkaniach można zdecydować się na bardziej casualową marynarkę. Do tego należy wybrać koszulę – białą lub jasnoniebieską. Inne kolory dopuszczalne są przy mniej oficjalnych spotkaniach, podobnie jak łączenie jeansów z marynarkami czy koszulkami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij