Duży ogród glamour

Jak urządzić ogródek w styl glamour?

Ogród w stylu glamour może mieć cechy francuskiego ogrodu, w końcu ma być efektownie, a najbardziej efektowne były ogrody przypałacowe np. w Wersalu. To właśnie od tego wszystko się zaczęło i taki ogród zaczął zyskiwać swoją renomę. Obecnie wiele osób chętnie stawia na formowane ogrody w stylu glamour. Jak urządzić taki ogródek?

Jakie cechy powinien mieć ogród w stylu glamour?

Ogród w stylu glamour zachwyca swoim pięknem i wyrafinowaniem. Przede wszystkim nie może w nim zabraknąć formowanych żywopłotów np. z grabu czy ligustru, a także formowanych drzewek i krzewów. Do takiego ogrodu można wybrać nawet krzewy owocowe i stworzyć owocowy sad. Najlepiej jednak sprawdzą się krzewy szczepione na pniu, które można formować w okrągłą koronę. Bez wątpienia roślinność formowana jest największą ozdobą takiego ogrodu. Można tworzyć labirynty, a także różne geometryczne formy. Drzewka można formować w stożki, ostrosłupy, kule, sześciany i inne bryły. W ogrodzie w stylu glamour nie może zabraknąć też efektownych kolorowych rabat, które mogą tworzyć kwieciste obrazy albo napisy. Ponadto niezbędne są też meble, które współtworzą klimat tej przestrzeni, a także misternie wykończone ścieżki, które można wysypać żwirkiem ale i wybrać na nie eleganckie płytki kamienne lub kostkę brukową.

Jakie rośliny na rabaty wybrać do ogródka glamour?

Warto przygotować eleganckie rabaty w ogrodzie w stylu glamour. Dobrze sprawdzą się tulipany, które stworzą różnobarwny dywan kwiatów. Tutaj warto zdecydować się na różne odmiany o różnej wysokości, a także wyglądzie kwiatów. Świetnym wyborem mogą być tulipany Kaufmanna albo papuzie. Oczywiście można wybrać także piwonie na obwódki rabat. Można zdecydować się na piwonię krzewiastą, która tworzy duże kwiaty Piwonie kwitną w czerwcu, z kolei termin ich sadzenia przypada na kwiecień lub wrzesień. Oczywiście do królewskich kwiatów należą też róże, jednak trzeba pamiętać, że ich uprawa jest dość wymagająca, choćby ze względu na podatność na choroby i ataki szkodników.

Skalniak a może oczko wodne?

W ogrodzie w stylu glamour można stworzyć również skalniak. Obok formowanych roślin w takim ogrodzie dobrze prezentuje się roślinność na różnych piętrach. Można je stworzyć przy użyciu elek betonowych. Na skalniaku znajdą się różnego rodzaju kamienie, choć można zdecydować się na jeden rodzaj. Najlepiej sprawdzają się wapienie, dolmity i granity. Pośród nich mogą rosnąć rośliny dekoracyjne, które w takich warunkach świetnie się czują. Wśród nich można wymienić jałowce, cyprysik groszkowy. Sprawdzą się rozchodniki słonecznica, a nawet goździk ogrodowy. Zwłaszcza ten ostatni idealnie sprawdzi się w ogrozie w stylu glamour. Obok skalniaka może znaleźć się także oczko wodne. W końcu zbiorniki wodne i fontanny także są charakterystyczne dla pałacowych ogrodów, można więc zafundować sobie taką architekturę w miniaturze. W oczku wodnym może znaleźć się typowa roślinność. Na pewno efektownie prezentują się lilie wodne.

Elementy architektury ogrodowej, których nie może zabraknąć

W ogrodzie nie może zabraknąć także architektury ogrodowej. Altana ogrodowa będzie prawdziwym must have. Można wybrać drewnianą z ażurowymi elementami, a także stojącą w pobliżu pergolą. Na niej może rosnąć bluszcz albo róża pnąca. W ogrodzie w stylu glamour warto postawić także ławeczki. Mogą być uzupełnione o kwietne doniczki z lawendą. Wokół ścieżek warto ustawić lampy solarne, które będą oświetlały ogród po zmroku. Obok nich sprawdzą się także poustawiane pomiędzy rabatami latarenki.

O ogród w stylu glamour trzeba dbać, by zawsze świetnie się prezentował. Trawnik należy kosić regularnie, dlatego możesz pokusić się o robota koszącego, który tę pracę wykona za Ciebie. Bez pracy natomiast nie obejdzie się przy przycinaniu drzewek i krzewów, a także żywopłotów, dlatego na wyposażeniu składziku na narzędzia powinny znaleźć się także nożyce ogrodowe. Warto zaopatrzyć się w nawozy, które pozwolą uzyskać ładniejsze kwiaty i pełniejsze pąki, a także utrzymać zieleń trawy. Ogród w stylu glamour bez wątpienia powinien zachwycać, dlatego nie może w nim zabraknąć efektownych roślin takich jak piwonie. Obok nich można sadzić szałwię czy też goździki.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij