Rzeczy, których naprawdę potrzebujesz dla swojego dziecka

Rzeczy, których naprawdę potrzebujesz dla swojego dziecka

Rodzice z miłości do dzieci czasami nie znają umiaru i kupują wszystko, nawet rzeczy, które są kompletnie nieprzydatne. Dlatego przedstawimy Wam takie, których rzeczywiście potrzebujecie dla swoich pociech. Nasze zestawienie rozpoczniemy od fotelików samochodowych, wszak to one zapewniają największe bezpieczeństwo.

Bo na fotelikach samochodowych absolutnie się nie oszczędza

Są elementy takie jak foteliki samochodowe, które w znaczący sposób wpływają na bezpieczeństwo w czasie jazdy. Jednak tutaj pojawia się pytanie: jaki model wybrać? Otóż możliwości jest naprawdę wiele, warto jednak przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jak dany model wypadł w testach ADAC, gdzie 3 gwiazdki to minimum. Absolutnie nie należy kupować fotelików używanych, gdyż niestety nie mamy pewności, czy jego termin ważności już się nie skończył, bądź czy aby na pewno jest bezwypadkowy. Również duże znaczenie ma sama grupa wagowa. Wielu rodziców wybiera modele 0–36 kg, gdyż pozwalają zaoszczędzić. Jednak zdecydowanie lepszym wyborem jest model z kategorii 0-13 kg. Wygodne foteliki samochodowe dla dziecka są dopasowane zarówno do fazy rozwoju noworodka, a jednocześnie niemowlaka.

Miś-Szumiś – dla dziecka i dla rodzica

Wiele maluszków ma problem ze spaniem i często się budzi. Co bywa także problematyczne dla ich rodziców, którzy i tak mało śpią. Na szczęście można zakupić Misia-Szumisia. To coś więcej niż zabawka, to innowacyjny produkt, który pokochali rodzice, wszak dzięki niemu dzieci śpią spokojniej, a jak wiadomo szczególnie dla nich sen jest bardzo ważny, gdyż podczas snu rosną. Warto zwrócić uwagę, że posiada on aż 5 rodzajów szumów, takich jak: szum biały, różowy, fal morskich, padającego deszczu, szum wód płodowych z bijącym sercem. Ponadto posiada automatyczne wyciszenie, gdzie po około 60 minutach mechanizm stopniowo się wycisza. Miś-Szumiś jest także bardzo łatwy i wygodny w obsłudze, zatem można określić go niezbędnym dla dziecka wszak wpływa na jego sen, ale i dla rodziców, gdyż dzięki niemu mogą chwilkę odpocząć.

Monitor oddechu dla bezpieczeństwa

Wielu rodziców panicznie boi się zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Choć do teraz naukowcy nie znaleźli przyczyny tego zjawiska to należy wiedzieć, że według statystyk szczególnie narażone są na nią są wcześniaki, a także maluszki śpiące na brzuszku, bądź źle dopasowanym materacyku, przy czym więcej zgonów z tego powodu jest zimą i wśród chłopców. Niemniej monitor oddechu powinien zakupić każdy rodzic, nawet jeżeli jego dziecko otrzymało 10 punktów w skali Apgar. Otóż monitor oddechu składa się z dwóch części, czyli maty, którą umieszcza się pod materacykiem, a także odbiornika. Gdy dziecko nie oddycha przez 15 sekund mechanizm pobudza dziecko wibracją, a odbiornik alarmuje. Można również wybrać modele z dodatkową funkcją elektronicznej niani.

Dobrej jakości ubranka i buciki

W przypadku rzeczy dla dzieci nie liczy się ilość, ale zdecydowanie jakość. Dlatego należy pamiętać o tej zasadzie szczególnie w przypadku ubranek i bucików. Jak wiadomo dzieci szybko rosną, zatem nie warto kupować bardzo dużych ilości, gdyż i tak nim dzieciom je ubierzemy to wcześniej z nich wyrosną. Dlatego lepiej kupować mniej, ale lepszej jakości. Oczywiście absolutnie należy zrezygnować z ubranek z poliestru, który niestety mogą podrażniać delikatną skórę dziecka. Najlepiej wybierać modele wykonane z bawełny, gdyż jest to materiał w 100% naturalny i jednocześnie bezpieczny. Po zakupie wszystkie ubranka należy wyprać, tylko i wyłącznie w najdelikatniejszym proszku do prania. Możecie również wykorzystać ubranka po starszych dzieciach, czy też kupione w lumpeksie, to taki solidny wariant oszczędnościowy. Jednak absolutnie nie należy kupować butów z drugiej ręki, czyli modeli używanych. Każde dziecko ma inny chód, a źle dopasowane buty mogą powodować wady postawy. Dobrej jakości buty są drogie, jednak absolutnie nie można na tym oszczędzać. Otóż takie modele są wykonane przeważnie z naturalnej skóry, która zapewnia komfort i wygodę, z kolei podeszwa wpływa na prawidłową postawę.

Warto jeszcze zakupić odpowiedni wózek, jeżeli w waszym mieście stan dróg pozostawia wiele do życzenia, to wybierzecie modele na dużych kołach, które są bezpieczniejsze, ale i stabilniejsze. Również ważny jest zakup łóżeczka. Kupcie tylko jeden model, najlepiej wykonany z naturalnego drewna, które ma właściwości prozdrowotne. Do niego oczywiście dobierzcie twardy materacyk, wszak bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij