Szczotka kontra grzebień – co będzie lepsze do Twojej brody?

Brodacze zdają sobie sprawę, że dla utrzymania ładnej i wypielęgnowanej brody konieczne jest używanie odpowiednich kosmetyków. Wielu jednak ma wątpliwości co do wyboru akcesoriów – czy lepiej sprawdzi się szczotka do brody czy raczej grzebień. Poznajcie ich właściwości i wybierzcie najlepszy produkt dla siebie.

Kartacz do brody – zastosowanie i jak wybrać najlepszy?

Warto wiedzieć, że rozczesywanie brody to nie jedyna funkcja tego akcesorium. Przede wszystkim szczotka do brody poprawia mikrokrążenie w skórze, usuwa zrogowaciały naskórek, gwarantuje odżywienie skóry pod brodą i lepsze wchłanianie kosmetyków. Ponadto masuje skórę pod brodą, co w połączeniu z olejkiem do brody gwarantuje niezwykle przyjemne doznania. Pomaga lepiej rozprowadzić kosmetyki, w związku z tym szybciej i lepiej się wchłaniają. Warto również zastanowić się na co zwrócić uwagę przy wyborze kartacza do brody. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na rodzaj i twardość włosia, ważna jest wielkość, a także obecność lub brak obecności rączki. Zaczniemy od pierwszej kwestii, otóż kartacze do brody mogą mieć twarde, średnio twarde albo miękkie włosie – naturalne lub syntetyczne. Włosie dzika gwarantuje dobre efekty w oczyszczaniu skóry z zanieczyszczeń i jej peelingowaniu. W przypadku syntetycznego należy zwrócić uwagę na jakość. Włosie zawsze powinno być dopasowane do cery, aby jej nie podrażniało. Najlepsze kartacze mają dodatkowo białe lub żółtawe plamki, które są niczym innym jak keratyną, która jest budulcem włosa i wpływa także na nawilżenie skóry.

Grzebień do brody – czym różnią się poszczególne modele?

Grzebienie do brody mogą być wykonane z drewna, stali lub tworzywa sztucznego. Każdy z tych rodzajów może być wysokiej jakości, choć na pewno każdy ma przewagę nad innymi w niektórych elementach. W przypadku wszystkich grzebieni do brody istotne znaczenie ma rozstaw zębów, które nie powinny być zbyt blisko siebie. Jeśli tak jest, to grzebień będzie wyrywał włosy z brody, a przecież tego, chce się uniknąć. Oczywiście grzebienie z drewna nie podrażniają skóry i nadają się nawet dla tej wrażliwej. Z drugiej strony trudniej się je czyści od pozostałych, gdyż kosmetyki wnikają w drewno. Do czyszczenia wszystkich grzebieni wystarczy woda i mydło, a dzięki szerokiemu rozstawowi zębów bez problemu można spomiędzy nich usunąć zanieczyszczenia.

Jakie akcesorium do krótkiej, a jakie do długiej brody?

Jak wygląda kwestia doboru akcesorium w przypadku krótkiej lub długiej brody. Wydaje się, że do krótkiej lepiej sprawdzi się kartacz, natomiast do długiej grzebień, choćby ze względu na to, że kartacz nie rozczesze nam splątanych włosów na brodzie tak dobrze jak grzebień. Z kolei w przypadku krótkiej brody przede wszystkim chodzi o lekkie przeczesanie zarostu, a także odżywienie skóry pod brodą i tutaj kartacz do brody sprawdza się idealnie.

Szczotka kontra grzebień – czy konieczny jest wybór pomiędzy nimi?

Czy zatem grzebień jest lepszym wyborem od kartacza do brody? Na pewno nie można tak powiedzieć, bowiem każde z akcesoriów ma zbliżoną, ale nieco inną specyfikę zastosowania. Zatem może nie warto wybierać? Według nas mając średniej długości brodę lub długą brodę warto mieć zarówno grzebień, jak i kartacz. W przypadku tej krótkiej można zdecydować się na zakup samej szczotki do brody. Obecność w kosmetyczce obydwu akcesoriów sprawia, że pielęgnacja każdego dnia jest łatwiejsza. Można dbać o odpowiednie ukrwienie i doprowadzanie składników odżywczych w głąb skóry, a jednocześnie czesać brodę, bez efektu elektryzowania czy puszenia się. Na pewno grzebień przyda się wtedy, gdy zamierzasz stylizować swoją brodę, np. pleść na niej warkoczyk czy też nakładać wosk.

Nie warto rozstrzygać pomiędzy akcesoriami do pielęgnacji brody. Tak jak olejek do brody i balsam do brody mogą się przydać jednocześnie, gdy np. zamierzasz prostować swoją brodę, tak samo kartacze do brody i grzebienie są równie funkcjonalne. Jeśli chodzi o podróżowanie to w obydwu przypadkach znajdzie się te w wersji małej i podręcznej, choć niewątpliwie grzebień można nosić przy sobie, bo jest płaski, a ponadto może być składany.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij